Portal miłośników polskich szlaków wodnych

Biała Góra

Tel.: 55 267 74 41

Typ obiektu: Przystań jachtowa

Lokalizacja (GPS): 53 ° 54 ′ 32 ″ N 18 ° 53 ′ 31 ″ E

Region, akwen: Pętla Żuławska, Nogat

Pojemność portu: 15 jednostek.

Głębokość [ m.]: 1.80 - 2.20 m

Przystań zlokalizowana jest tuż przy ujściu rzeki Nogat do Wisły, przed zespołem zabytkowych śluz w miejscowości Biała Góra. Sposób cumowania long side do kei na knagach. Głębokość przy kei jest zróżnicowana i zależna od poziomu wód w rzece Nogat, średnio około 2 metrów.

Przystań zapewnia wszelkie wygody - są toalety, prysznice, kącik kuchenny, możliwość naładowania akumulatorów i nabrania wody. Jest slip, parking, możliwość pozostawienia wózka podłodziowego.

Część hydrotechniczna:

Przystań dla statku pasażerskiego i jednostek turystycznych o długości do 15m, stanowiska postojowe dla statku pasażerskiego oraz dla jednostek turystycznych (jachtów żaglowych i motorowych) o długości od 7 m do 15. Miejsca postojowe (5 szt. Pomosty wyposażone w urządzenia cumownicze (pachoły z przetyczką) i odbojowe (listwy z PVC). Ponadto pomosty wyposażone w drewniany pokład oraz punkty poboru wody i energii elektrycznej oraz urządzenia bezpieczeństwa – drabinki wyłazowe i zestawy ratownicze.

Przystań dla jednostek turystycznych o długości do 7m. Miejsca postojowe (8szt.) zlokalizowane przy pomostach wyposażonych w urządzenia cumownicze (pachoły z przetyczką) i odbojowe (listwy z PVC). Ponadto pomosty wyposażone są w drewniany pokład oraz punkty poboru wody i energii elektrycznej oraz urządzenia bezpieczeństwa – drabinki wyłazowe i zestawy ratownicze.

Część lądowa:

Zaplecze socjalne dla klientów mariny o powierzchni zabudowy 141,31m2 wyposażone w niezbędne do funkcjonowania przystani pomieszczenia: toalety z natryskami w tym osobna toaleta dla osoby niepełnoprawnej, aneks kuchenny, oraz

Tarasy widokowe w formie drewnianych trejaży ukierunkowane w stronę mariny.

Hangar zimowy na łodzie i sprzęt wodny o powierzchni zabudowy 96,12m2.

Parking na 36 samochodów osobowych oraz ciąg pieszo jezdny wzdłuż brzegu pozwalający na dojazd samochodów do pochylni, w celu zwodowania łodzi.