Portal miłośników polskich szlaków wodnych

Nakło nad Notecią

Tel.: 693 855 016

www: www.zegluganaklo.pl

Basen portowy o powierzchni 10 tys. m², został oddany do użytku 26 października 2011 roku. Z przystani mogą korzystać zarówno mieszkańcy powiatu nakielskiego, jak i turyści, korzystający z nabrzeża, wypożyczajacy sprzęt wodny oraz cumujący jednostki pływające. Nadnotecka marina ma ożywić turystykę wodną w regionie, a także spopularyzować Drogę Wodną E-70, która prowadzi z Antwerpii przez Niemcy, Polskę, Litwę do Kłajpedy.

W części południowo wschodniej prefabrykowany pomost pływający dla obsługi kajaków i łodzi wiosłowych. Dla wszystkich jednostek cumujących dostęp do miejsca poboru energii elektrycznej, miejsca zrzutu nieczystości oraz dostęp do wody pitnej.

W części północno-wschodniej miejsce do slipowania łodzi o ciężarze 5 ton przystosowane do obsługi przyczepą podłodziową. Nabrzeże oczepowe kozłowe skonstruowane z wbitych w dno stalowych ścianek szczelnych w postaci grodzic z zamkami oraz skośnych żelbetowych pali prefabrykowanych przejmujących siły poziome od grodzic. Elementy konstrukcyjne połączone w żelbetowym oczepie tworzącym wieniec nabrzeża. Pomosty cumownicze z prefabrykowanych pomostów pływających i usztywnione palami w postaci dalb lub alternatywnie martwymi kotwicami. Punkty cumownicze dla statków w postaci dalb z rur stalowych.