Portal miłośników polskich szlaków wodnych

Śrem

www: www.marina-srem.pl

Przystań kajakowa w Śremie

Przystań zlokalizowana jest nieopodal Mostu 23 Stycznia zachęca do odpoczynku nie tylko kajakarzy. Przystań została wyposażona w nowoczesne zadaszone konstrukcje z drewnianych bali, które nadają oryginalnego uroku. Przystań daje pełne możliwości odpoczynku, na przygotowanym grillu można przygotować ciepły posiłek, a w pobliskiej łaźni wziąć ciepłą kąpiel.

Żeglarstwo w Śremie

Położenie Śremu nad Jeziorem Grzymisławskim sprawiło, że żeglarstwo stało się popularną formą spędzania wolnego czasu. Głównym ośrodkiem skupiającym śremskich żeglarzy jest przystań Klubu Żeglarskiego "ODLEWNIK"

Klub Żeglarski "ODLEWNIK" w Śremie powstał 8 stycznia 1969 roku przy Odlewni Żeliwa w Śremie. Zadaniem statutowym Klubu jest uprawianie sportu i turystyki żeglarskiej, krzewienie wiedzy żeglarskiej oraz popularyzowanie żeglarstwa w społeczeństwie, szczególnie wśród młodzieży.

Siedzibę Klubu stanowi przystań żeglarska zlokalizowana na północno-wschodnim brzegu Jeziora Grzymisławskiego. Wyposażona jest ona w trzy pomosty cumowniczo-manewrowe, dwa hangary do przechowywania sprzętu pływającego oraz kort tenisowy. Od kilku lat Klub jest współorganizatorem Motorowodnych Mistrzostw Świata i Europy na jeziorze Grzymisławskim.

Coraz większa ilość białych żagli pojawiająca się na Jeziorze Grzymisławskim stanowi wspaniałą wizytówkę sportową i turystyczną Śremu, dodając mu atrakcyjności i kolorytu.

Marina na Warcie

Marina Przystań dla łodzi motorowych na rzece Warcie działa od 2009 roku w Śremie przy ul. Nadbrzeżnej obok czynnej przepompowni. Na przystani może cumować kilkanaście jednostek pływających. Gospodarzem obiektu jest Stowarzyszenie Wodniacy Śrem skupiające ludzi preferujących aktywny wypoczynek nad Wartą wokół urokliwej śremskiej przyrody.