Drogi Wodne w Polsce - Przewodnik dla Wodniaków Tom I - Odra, Bug, Droga Wodna Mazury-Pisa-Narew-Wisła, Droga Wodna Kanał Augustowski-Biebrza-Narew-Wisła

Napisany z pasją przez jednego z najbardziej doświadczonych wodniaków przewodnik jest wyśmienitą lekturą wakacyjną oraz bardzo przydatnym narzędziem podczas każdego rejsu po Polskich Drogach Wodnych. To obowiązkowy element wyposażenia każdej barki, żaglówki i łódki. Komandor Jan Maria Wilczopolski opisuje drogi wodne w Polsce z perspektywy wody i wodniaka. W przewodniku nie znajdziemy dlatego żadnych zbędnych informacji oraz urzędniczej nowomowy znanej z dostępnych w internecie nieaktualnych przewodników wydanych za pieniądze unijne przez władze samorządowe gmin położonych nad polskimi rzekami. Wodniak znajdzie za to multum informacji potrzebnych podczas rejsu. Świetną pomocą nawigacyjną są zamieszczone w przewodniku mapy i schematy poszczególnych dróg wodnych przygotowane z myślą o wodniakach. Idealnym dodatkiem do książki jest przygotowana przez komandora Jana Marię Wilczopolskiego autorska Mapa Polskich Dróg Wodnych. Niniejsza książka jest drugim wydaniem przygotowanego przeze mnie kilka lat temu opracowania. Wydanie to okazało się bestsellerem. Kilka tysięcy polskich wodniaków przepłynęło polskie drogi wodne dzierżąc w ręku ten pierwszy od 1936 roku kompleksowy przewodnik po polskich drogach wodnych. Drugie wydanie przewodnika zawiera rewolucyjne zmiany: Komandor Jan Maria Wilczopolski zamieścił w nim jeszcze więcej opisów i informacji, a przede wszystkim przewodnik został uzupełniony o liczne fotografie zachęcające wodniaka do podróżowania polskimi drogami wodnymi.

Z uwagi na dużą objętość (ponad 700 stron) drugie wydanie podzielone zostało na cztery tomy.

Pierwszy Tom zawiera opis Odry, Bugu, Drogi Wodnej Mazury-Pisa-Narew-Wisła a także Drogi Wodnej Kanał Augustowski-Biebrza-Narew-Wisła.

Zimą 2015/2016, gdy kończyłem planować ekspedycję syberyjską śladami Ossendowskiego, zadzwonił do mnie Tomek Major i zaproponował napisanie przewodnika dla wodniaków o Wiśle. Kilka tygodni później, w barku nad Mekongiem przekonał mnie przy wybornej porcji sajgonek do przełożenia niezwykłej wyprawy. Już w kwietniu 2016 roku zrzuciłem moją łódkę w okolicach Oświęcimia i popłynąłem powolutku, nie spiesząc się, ku Bałtykowi. Lato i jesień spędziłem na ponownym studiowaniu materiałów i literatury zgromadzonych przez ostatnie kilkadziesiąt lat mojej pracy naukowej. W grudniu 2016 roku przekazałem do składu książkę o Wiśle. Kilkanaście miesięcy wcześniej Tomek Major namówił mnie na długi rejs po Żuławach. Na łódkę zabrał ze sobą cały wór książek i wydruków. Gdy się żegnaliśmy po rejsie, odprowadził mnie w Iławie na pociąg, uścisnął serdecznie i … wcisnął w ręce ów wór wypowiadając słowa: „proszę napisać dla wodniaków nowy przewodnik po Pętli Żuławskiej, po kanale Oberlandzkim i po okolicach Jezioraka…

Gdy zimą 2017/2018 kończyłem pisać Przewodnik po Wielkiej Pętli Wielkopolski, nie spodziewałem się jeszcze, jaki los spotka te teksty: Nasz szczodrobliwy wydawca postanowił zrobić z nich … Biblię Polskich Dróg Wodnych. – Połączył je wszystkie, uzupełnił o zapiski z rejsów po Odrze, Bugu, Pisie, Narwi i Biebrzy oraz Kanale Augustowskim i przedstawił mi manuskrypt, który oddaję niniejszym w ręce czytelników. Moje teksty uzupełniliśmy o liczne fotografie i praktyczne uwagi poczynione przez Tomka Majora i jego syna Bruna. Tomek Major pływa po polskich drogach wodnych od wielu lat. Przepłynął je wielokrotnie: sam, z dzieckiem, z przyjaciółmi i bliskimi. Na swoim blogu (www.DrogiWodne.pl) opisuje perypetie wodniaka, który płynie przez polskie jeziora, rzeki i kanały. Tomek udostępnił mi oraz pozwolił wykorzystać jako bazę sporządzany i aktualizowany przez siebie regularnie kilometraż polskich dróg wodnych.”

- ze Wstępu kmdra Jana Marii Wilczopolskiego do II wydania

Przewodnik został wydany w bardzo estetycznej formie. Format: 12,5x20,5cm, 162 strony.

 

Cena publikacji: 199zł + koszty przesyłki

Zamówienie Drogi Wodne w Polsce - przewodnik dla wodniaków tom I

Dane do wysyłki i faktury
Zamówienie
Przesyłka
PLN
PLN
Dane do przelewu zostaną przesłane automatycznie wraz z potwierdzeniem zamówienia na podany poniżej email.
Dodatkowe informacje
Regulmin
Zgoda
Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest EUROPA CROSS BORDER SERVICES LTD. SPÓŁKA KOMANDYTOWA z siedzibą 00-685 Warszawa, ulica Poznańska 21 lok 48.
6 + 5 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.