Drogi Wodne w Polsce - Przewodnik dla Wodniaków Tom IV - Pętla Żuławska i Kanał Elbląski Drogi Wodne Żuław

„Żuławami należy się delektować. Tutaj trzeba wracać wielokrotnie. Czas pozwoli się wodniakowi rozkochać w tym regionie i w jego licznych drogach wodnych.”

„Rejs Kanałem Oberlandzkim to nie tylko obowiązkowa wyprawa dla każdego wodniaka, ale także uczta dla wielbicieli dzikiej przyrody i zabytków hydrotechniki.”

Przewodnik zawiera nie tylko schemat i kilometraż poprowadzonych przez korytarze dzikiej przyrody, spektakularnych i obfitujących w liczne zabytki techniki dróg wodnych Żuław i Kanału Oberlandzkiego (Elbląskiego). W przewodniku zamieszczono także liczne przydatne informacje praktyczne oraz opisy ciekawych miejsc położonych na trasie rejsu. Opracowanie uzupełniono o rys historyczny budowy Kanału Oberlandzkiego.

Wodniak, któremu podczas podróży towarzyszy niniejszy przewodnik, przekona się, że rejs po Żuławach to wyprawa do krainy facynującej i tajemniczej.

„Napisany z pasją przez jednego z najbardziej doświadczonych wodniaków przewodnik jest wyśmienitą lekturą wakacyjną oraz bardzo przydatnym narzędziem podczas każdego rejsu po Żuławach i po Kanale Oberlandzkim. To obowiązkowy element wyposażenia każdej barki, żaglówki i łódki pływającej po tym regionie.”

- Tomasz Major, autor Przewodnika „Drogi wodne w Polsce” i twórca portalu www.drogiwodne.pl.

kmdr Jan Maria Wilczopolski od kilkudziesięciu lat eksploruje polskie szlaki wodne. Pływa kajakiem, pontonem, tratwami, łodziami, jachtami i żaglówkami, a ostatnio także barką. Jego łódka „Pan Lokomotyffka” co roku, od maja do września non stop przemieszcza się po polskich rzekach, kanałach i jeziorach. Emerytowany marynarz, bojownik o niepodległość Polski, gawędziarz, poszukiwacz przygód i skarbów; skarbnica wiedzy o polskich drogach wodnych – o ich historii, ciekawych zakamarkach i mrocznych tajemnicach.


"Oddaję w ręce wodniaków przewodnik po drogach wodnych Żuław i Kanału Oberlandzkiego. Zawiera on nie tylko schemat i kilometraż poprowadzonych przez korytarze dzikiej przyrody, spektakularnych i obfitujących w liczne zabytki techniki dróg wodnych tego regionu. W przewodniku zamieściłem także liczne przydatne informacje praktyczne oraz opisy ciekawych miejsc położonych na trasie rejsu. Opracowanie uzupełniłem o rys historyczny budowy Kanału Oberlandzkiego.

Wodniak, któremu podczas podróży towarzyszy niniejszy przewodnik, przekona się, że rejs po Żuławach to także wyprawa w facynującą i tajemniczą krainę historii budowy dróg wodnych na dzisiejszych ziemiach Polski.    Dzięki uprzejmości Tomasza Majora, w przewodniku wykorzystałem materiały opublikowane w jego niezastąpionym opracowaniu: „Drogi Wodne w Polsce”.   Dzięki uprzejmości Tomasza Majora i trójki małych wodniaków, dorzuciłem do niniejszego dzieła garść praktycznych uwag z rejsu odbytym w 2015 roku, po rewitalizacji Kanału, pochylni i śluz. Bardzo dziękuję Tomaszowi Majorowi oraz jego teamowi z portalu www.DrogiWodne.pl za wszechstronne i szczodrobliwe wsparcie w trakcie przygotowywania tego przewodnika, a także za piękne, szybkie i niezawodne wydanie dzieła."

kmdr Jan Maria Wilczoopolski
Swornegacie, kwiecień 2016

„Napisany z pasją przez jednego z najbardziej doświadczonych wodniaków przewodnik jest wyśmienitą lekturą wakacyjną oraz bardzo przydatnym narzędziem podczas każdego rejsu po Żuławach i po Kanale Oberlandzkim. To obowiązkowy element wyposażenia każdej barki, żaglówki i łódki pływającej po tym regionie.
Autora tego przewodnika poznałem piętnaście lat temu, gdy pontonem płynąłem Pisą ku Narwi. Na niewielkiej bezludnej wyspie obok mojego namiotu stanęła wysłużona zielona pałatka komandora Wilczopolskiego.
Przy herbacie do późnej nocy opowiadał mi o swoich przygodach. To On zafascynował mnie włóczęgami po polskich rzekach, jeziorach i kanałach. Teraz, wydając ten przewodnik, spłacam mój dozgonny dług wdzięczności za pasjonującą inspirację do niezapomnianych podróży po Polskich Drogach Wodnych”.
Tomasz Major
Paszczurkowo, 2016
 
Autor książki „Pętla Żuławska i Kanał Elbląski Drogi Wodne Żuław.”
kmdr Jan Maria Wilczopolski od kilkudziesięciu lat eksploruje polskie szlaki wodne. Pływa kajakiem, pontonem, tratwami, łodziami, jachtami i żaglówkami, a ostatnio także barką. Jego łódka co roku, od maja do września non stop przemieszcza się po polskich rzekach, kanałach i jeziorach. Emerytowany marynarz, bojownik o niepodległość Polski, gawędziarz, poszukiwacz przygód i skarbów; skarbnica wiedzy o polskich drogach wodnych – o ich historii, ciekawych zakamarkach i mrocznych tajemnicach.
 
Przewodnik został wydany w bardzo estetycznej formie. Format: 12,5x20,5cm, 154 strony.
 
Cena publikacji: 199zł + koszty przesyłki

Zamówienie Pętla Żuławska i Kanał Elbląski Drogi Wodne Żuław

Dane do wysyłki i faktury
Zamówienie
Przesyłka
PLN
PLN
Dane do przelewu zostaną przesłane automatycznie wraz z potwierdzeniem zamówienia na podany poniżej email.
Dodatkowe informacje
Regulmin
Zgoda
Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Delegowanie.pl Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą 00-685 Warszawa, ulica Poznańska 21 lok 48.
5 + 15 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.