Najnowszy (kwiecień 2016) i najbardziej obszerny przewodnik dla wodniaków po Pętli Żuław i po Kanale Elbląskim

Z prawdziwą przyjemnością informujemy wszystkich wodniaków w Polsce, że ukazał się właśnie najnowszy i najbardziej obszerny oraz kompleksowy przewodnik dla wodniaków po Pętli Żuław i po Kanale Elbląskim.

Autorem przewodnika jest kmdr Jan Maria Wilczopolski, który od kilkudziesięciu lat eksploruje polskie szlaki wodne. Pływa kajakiem, pontonem, tratwami, łodziami, jachtami i żaglówkami, a ostatnio także barką. Jego łódka „Pan Lokomotyffka” co roku, od maja do września non stop przemieszcza się po polskich rzekach, kanałach i jeziorach. Emerytowany marynarz, bojownik o niepodległość Polski, gawędziarz, poszukiwacz przygód i skarbów; skarbnica wiedzy o polskich drogach wodnych – o ich historii, ciekawych zakamarkach i mrocznych tajemnicach.

„Żuławami należy się delektować. Tutaj trzeba wracać wielokrotnie. Czas pozwoli się wodniakowi rozkochać w tym regionie i w jego licznych drogach wodnych.”

„Rejs Kanałem Oberlandzkim to nie tylko obowiązkowa wyprawa dla każdego wodniaka, ale także uczta dla wielbicieli dzikiej przyrody i zabytków hydrotechniki.”

Przewodnik zawiera nie tylko schemat i kilometraż poprowadzonych przez korytarze dzikiej przyrody, spektakularnych i obfitujących w liczne zabytki techniki dróg wodnych Żuław i Kanału Oberlandzkiego (Elbląskiego). W przewodniku zamieszczono także liczne przydatne informacje praktyczne oraz opisy ciekawych miejsc położonych na trasie rejsu. Opracowanie uzupełniono o rys historyczny budowy Kanału Oberlandzkiego.Usunięto obraz.

Wodniak, któremu podczas podróży towarzyszy niniejszy przewodnik, przekona się, że rejs po Żuławach to wyprawa do krainy facynującej i tajemniczej.

„Napisany z pasją przez jednego z najbardziej doświadczonych wodniaków przewodnik jest wyśmienitą lekturą wakacyjną oraz bardzo przydatnym narzędziem podczas każdego rejsu po Żuławach i po Kanale Oberlandzkim. To obowiązkowy element wyposażenia każdej barki, żaglówki i łódki pływającej po tym regionie.”

- Tomasz Major, autor Przewodnika „Drogi Wodne w Polsce” i twórca portalu www.drogiwodne.pl.

 

Polecane przewodniki